J15 vant 3. divisjon - klare for 2. divisjon til høsten

EIKs J15-lag har levert en imponerende vårsesong og vant sin divisjon med solid margin. Med syv seire og kun ett tap på åtte kamper, en målforskjell på pluss 34 og en gjennomgående sterk lagprestasjon kan jentene se frem til å prøve seg i 2. divisjon til høsten.

Annonse:

Det er en imponerende sesong som ligger bak EIK J15. I J15 3. divisjon avdeling 1 har laget dominert fra start til slutt, og kunne avslutte vårsesongen som suveren nummer 1 med 21 poeng. Tre poeng foran Frøyland på andreplass, og med en målforskjell som taler sitt tydelige språk.

Tall som forteller historien

Med 7 seire og kun ett tap på 8 kamper, samt en målforskjell på pluss 34, viser tabellen tydelig at EIK J15 har vært i en klasse for seg selv i divisjonen i vår. Det eneste tapet kom mot Frøyland tidlig i sesongen, og siden har laget vunnet kamp etter kamp i overbevisende stil. Den offensive kraften har vært en av lagets sterkeste våpen gjennom våren.

Belønning for hardt arbeid

Det er likevel ikke bare resultatene som forteller hele historien. Bak suksessen ligger et målrettet og strukturert utviklingsarbeid, og jentene har vist en flott progresjon gjennom våren. Trenerne Stein Erik Koldal og Sondre Knudsen har gjort en fantastisk jobb med gruppen, både når det gjelder den sportslige utviklingen og det å skape et godt og trygt miljø der spillerne kan vokse.

Spillerne som har stått bak suksessen

Bak en slik lagprestasjon ligger et bredt og engasjert spillerkull som har bidratt gjennom hele sesongen. Følgende spillere (J15 krydret med J14 og J17 spillere) har vært med på å gjøre vårsesongen til en suksess:

Celine Galdal Johannesen, Mone Hetland Andresen, Lotte Holand, Izabella Piotrovska, Lucja Karolina Lis, Frida Stokkeland Ege, Leah Tingbø Pedersen, Jenan Alaissa, Alma Tuen Knudsen, Amanda Larsen, Ida Skåra, Tuva Mathea Helleland, Marielle Tveida, Maiken Furuløkken Vamråk, Emilie Strøm Sivertsen, Anna Valdemarsen Eik, Amalie Galdal Johannesen, Inger Amalie Sandø Sperstad og Ingeborg Sigmo Skipstad.

En stor takk til alle for innsatsen og bidragene gjennom sesongen.

Klare for 2. divisjon

Belønningen for vårens prestasjoner er klar. Til høsten skal EIK J15 spille i 2. divisjon, og dermed møte tøffere motstand og nye utfordringer. Det er nettopp slike sprang i nivå som tar et lag og dets spillere videre, og som gir den enkelte spiller mulighet til å utvikle seg ytterligere.

Det blir spennende å følge jentene videre. Med den utviklingen de har vist, det gode samholdet og det dedikerte trenerteamet i ryggen, er det all grunn til å tro at de kommer til å fortsette å imponere også på et høyere nivå.

Gratulerer til Stein Erik, Sondre og hele J15 med en strålende vårsesong!

Annonse fra Obos-ligaen: